Založ si blog

Parlamentní demokrati popravili demokraciu

Verili sme ich sľubom o krajšom živote, mieri v našej krajine. O práve na Slobodu slova. Namiesto toho sme terčmi arogancie a pokrytectva. Nenechajme si vziať to, čo je nám vlastné. Našu dôstojnosť a smäd po živote v kruhu rodiny a priateľov.

Snažia sa rozleptať našu dušu, spáliť túžbu po dobrom slove, či po dobrých susedských vzťahoch. Snažia sa v nás vypáliť Kainovo znamenie nenávisti. Zastavme ich a zachráňme to dobré čo je v nás!

Parlamentní demokrati popravili demokraciu.  Moc majú v rukách mafiáni. Z korupcie robia hospodársky zázrak. Politiku, ktorej si privlastnili slušnosť, vymenili za politický rasizmus a mocenský kanibalizmus. Spravodlivosť nie je v rukách zákona, ale kriminálnikov a kajúcnikov. Predávajú nám našu vlastnú elektrinu za svetové ceny a tvrdia, že nie sú na vine. Namiesto mieru vyvážajú muníciu pre delá a diplomaciu vymenili za generálny štáb.

Chceme to všetko? Odpoveďou by malo byť hlasné NIE. Len to nás môže bez násilia zachrániť pred rozpadom našej spoločnosti. Pred hrozbou, že zo Slovenska sa stane krajina bez Slovákov, bez slovenčiny, vlastnej kultúry a hrdosti na vlastnú minulosť. Buďme záchrancami samých seba, našej vlasti. Zachráňme Slovensko!

 

V Bratislave, 31.1.2023

Ľubo Belák

 

Sloboda slova alebo mediálna samovražda v roku 2023?

17.02.2023

Je sloboda slova len fráza? Chceme obetovať vlastný život za mlčanie? Nemáme k tomu ďaleko. V kalendári sa nám objavil rok 2023. Naštartoval “novú” etapu našich dejín. Na cestu sme si vzali dozvuky pandémie, vojnu na Ukrajine a pád Slovenskej vlády v priamom prenose. Poviete si, “nič nové na svete, dáme si repete”. Omyl, máme tu staronový pojem – predčasné [...]

Sloboda slova, téma z roku 2020. Bez zmeny aj v roku 2023.

15.02.2023

Rozpálené Slovensko pomaly pripomína rímske Koloseum s gladiátorskými hrami. Ruleta, ktorú rozkrútili politici sa už nedá nazývať politickou súťažou. Obeťou a zároveň rukojemníkom ich krutých hier je verejnosť. Vo svojich vyjadreniach sa dostali za hranicu svojho územia, a tým je parlament. Pomaly už nie je miesto, kde netrčí aspoň slama z niektorej politickej strany. [...]

Neberte nám právo na slobodu slova

12.02.2023

Výzva členov Slovenského centra PEN Sme svedkami doby, keď eskalujú emócie a zdravé vnímanie sveta sa dostáva do vážnej krízy. Svet sa v novom tisícročí zmenil. Stal sa zložitejším, plný hrozieb a stúpajúceho napätia. Keď koncom osemdesiatych rokov padla železná opona, všetci sme žili v očakávaní pozitívnych zmien. Verili sme, že sa ľudstvu podarí [...]

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Ide o pravdu, Robert Fico

Fico v Ide o pravdu: Slovensko bude v júni v hroznom stave, v septembri v katastrofálnom

24.03.2023 19:25

Vláda pri darovaní migov porušila ústavu, ja som urobil dve tlačové konferencie a chceli ma zatvoriť na 13 rokov, povedal Robert Fico (Smer).

Ľubomír Belák

Pohľad do kultúry a médií

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 217754x
Priemerná čítanosť článkov: 4444x

Autor blogu

Kategórie